top of page

ČASTÉ OTÁZKY

Zde je přehled nejčastějších otázek, které Vás zajímají. V případě, že zde svou odpověď nenajde, neváhejte mě

kontaktovat.

Komu psycholog může pomoci a pro koho je tu kouč?

Psycholog je tu pro každého, kdo řeší nějaký problém, prochází náročnou situací, cítí se mizerně nebo se chce zaměřit na témata, která se mu v životě opakují. Kouč je zde pro dotažení a efektivní docílení Vašich vizí, úkolů, povinností a snů. Oba jsou průvodcem po Vaší cestě. Je normální mít někdy potíže a je skvělé mít životní cíle!

Jak se objednám?

Velmi jednoduše. Napište mi na mail psycholog@zarivenitro.cz, zavolejte, nechte mi SMS nebo zprávu v kontraktním formuláři, který naleznete na webu: zarivenitro.cz Na webu: zarivenitr.czmi můžete napsat mail, zavolat mi na mobil nebo mě kontaktovat přímo přes formulář, to je asi nejrychlejší. Také po kliknutí na jakékoli tlačítko Rezervovat, Objednat se apod. budete přepojeni do kalendáře a můžete si rovnou vybrat, kdy se Vám hodí konzultovat. Je to opravdu snadné.

Jak mohu zaplatit?

Platby přijímám pouze bezhotovostně, formou převodu na účet: 1432051025 / 3030 – je to tak efektivnější pro obě strany. Zaplaceno máte dopředu, termín máte jistý a můžeme se spolu plně věnovat pouze našemu setkání a Vašemu příběhu. Číslo účtu obdržíte i v mailu spolu s potvrzením objednávky. Mnou nabízené služby nejsou hrazeny pojišťovnami, díky čemuž jsem časově flexibilní. Objednací doba tak může být velmi krátká.

Co když jsem nezletilý (ještě mi není 18 let) a potřebuji konzultaci?

Jasně, i to se stává a je to úplně v pořádku. Každý má nárok na pomocnou ruku – nehledě na věk, pohlaví či dosažený titul. Pracuji s mladistvými ve věku 13 – 17 let. Úplně ideální je mít vedle sebe na první konzultaci mamku nebo taťku – společně si stanovíme určitá pravidla, aby později nedocházelo k nedorozuměním, a abychom mohli spolu dále pracovat nerušeně a v atmosféře důvěry. Popros také jednoho z rodičů (či jiných zákonných zástupců) o podpis dokumentu, který najdeš v sekci Spolupráce. Jmenuje se Souhlas zákonného zástupce. Po kliknutí na odkaz se dokument rovnou stáhne a umožní interaktivní vyplnění přímo na počítači. Jde jen o to, že právně ještě nejsi dospělý a je tedy potřeba, aby alespoň jeden rodič věděl o tom, že ti poskytuji vybranou službu. Dále se již můžeme vídat sami, jak budeš potřebovat.

Jak konzultace probíhá?

Konzultace probíhají formou online. To má celou řadu výhod, o nichž si můžete více přečíst zde: bit.ly/3FLqZui. Nabízím 4 platformy pro komunikaci - po chatu v zabezpečené aplikaci Signal a skrze (video)hovory s kamerou či bez po Skypu, Whatsappu a Zoomu. Většinu z nich určitě znáte, jsou zadarmo a máte je již dost možná nainstalované v telefonu či na počítači.

Ohledně samotného setkání – není se čeho bát. :) Vše se odvíjí konkrétně od Vašich potřeb a od situace, ve které se právě nacházíte. Budeme mít dost času si o všem promluvit a nalézt společně nejlepší možný plán - speciálně pro Vás, na míru.

Co mám dělat, když při online konzultaci spadne internet/vypadne připojení?

Ano, to se může občas stát. Pokuste se spojení co nejrychleji obnovit – zapnutím/vypnutím aplikace, restartováním počítače. Někdy pomůže si na chvilku vypnout webovou kameru. Samozřejmě na Vás po celou tu dobu budu čekat a udělám maximum pro co nejrychlejší obnovení spojení mezi námi. Obvykle z mé zkušenosti stačí prostě chvilku počkat a brát to jako součást online prostoru.

Je online konzultace stejně účinná jako sezení tváří v tvář?

Tato otázka je naprosto přirozená. Je to prostě jiné, volat si s odborníkem, než u něj sedět na pohovce. Řada výzkumů však již v dnešní době potvrzuje, že poradenství/terapie online je podobně účinná jako konzultování tváří v tvář. Navíc má i řadu výhod. Více viz článek: bit.ly/3FLqZui

Co když budu muset konzultaci zrušit?

Společně dohodnutý termín online konzultace beru vždy jako závazný. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete sezení zúčastnit, můžete ho bezplatně zrušit do 48 hodin, tedy do 2 dnů. V takovém případě se můžeme ihned dohodnout na novém termínu. Pokud však konzultaci stornujete méně než 48 hodin před objednaným termínem, nebo pokud se na konzultaci dokonce nedostavíte vůbec a bez omluvy, peníze Vám bohužel vráceny nebudou a termín Vám propadne. Důvodem je časová rezervace pro každého klienta a nemožnost najít rychlou náhradu v tak krátkém časovém úseku. Více o podmínkách spolupráce najdete v sekci Spolupráce.

bottom of page