top of page

💌PORADNA: Jana (43) - nevěra

Příběhy reálných lidí, kteří možná řeší podobné problémy, jako vy!


V této nové sekci odpovídám na dotazy, které mi posíláte. Uvedení klienti souhlasili se zveřejněním v anonymní formě - nechávám pouze jméno, věk či povolání/lokalitu. Odpovědi jsou stručnějšího rázu vzhledem k omezené formě blogu.


Dobrý den,


uvítala bych pomoc. Jedná se možná o banální téma, ale nevím úplně, jak se k tomu postavit. Můj manžel mě podvádí. Jsme spolu 16 let, tak bych čekala, že mi řekne, že je něco špatně. Byl to pro mě hrozný šok. Věřila jsem mu, větší problémy jsme neměli. Ještě jsem na to přišla úplnou náhodou, jinak bych to ani nevěděla. Šla jsem jako obvykle na náš společný počítač pracovat (dělám z domova) a viděla jsem, že manžel nechal otevřený svůj email, který si normálně pečlivě odhlašuje. Ani nevím, co mě to napadlo, ale podívala jsem se tam. To, co jsem tam našla, mě strašně zaskočilo a ublížilo mi to. Byly tam popsané erotické zážitky mezi mým mužem a nějakou paní. Podle data to trvá již zhruba rok. Asi jsem to radši neměla číst, ale zase jsem ráda, že vím, na čem jsem. Hrozně jsme se ten večer pohádali, křičeli jsme na sebe. Manžel mě obvinil, že jsem mu vlezla do pošty a odešel přespat jinam, nevím dodnes kam. Nemohu mu už věřit a dá se říct, že se náš vztah rozpadl. Nejsme zatím schopni o tom doma nějak mluvit, ale dál spolu bydlíme, když se potkáme, pozdravíme se. Nevím, co bude dál, říkám si, že kdyby chtěl odejít, už by se tak stalo. Dá se takový vztah ještě zachránit nebo ne?


Jana, 43 letMilá Jano,


v první řadě bych Vám chtěla říct, že žádné téma není banální, pokud Vás trápí. Popisujete rozpad vztahu po dlouhé době, což je jedno z nejtěžších témat, se kterými klienti chodí za psychologem či poradcem. Je mi líto, že jste se o nevěře svého manžela dozvěděla takto. Musí Vás to hodně bolet, říkáte, že to navíc bylo nečekané. Tady bych jen ráda dodala, že vztah je o dvou lidech a nic se neděje úplně ze dne na den. Je však určitě škoda, že s Vámi o tom manžel nemluvil již dříve, neboť komunikace je jedním z klíčových pilířů vztahu. Někdy existují určitá znamení či signály, která nám mohou napovědět, že se něco děje, někdy si jich však nemusíme všimnout. Nicméně ve Vašem případě se to stalo právě tak, jak popisujete, došlo pak i ke konfrontaci mezi Vámi a Vaším manželem. Píšete, že máte i spoustu otázek na partnera, plno věcem nerozumíte, hledáte odpovědi a důvody. Pokud k sobě nemůžete nalézt cestu v domácím prostředí, což se někdy děje, můžete určitě využít neutrálního prostoru například v některé z manželských a rodinných poraden. Tam se Vám bude věnovat i nestranný odborník, který může případně položit doplňující otázky nebo reflektovat případná nedorozumění. Záleží na Vás a na Vašem manželovi, zda máte ještě v sobě sílu a ochotu pokusit se vztah vyčistit a vzkřísit. Určitě došlo minimálně k narušení důvěry – a to v nějaké formě z obou stran - která je velmi podstatnou složkou pro jakýkoli mezilidský vztah. Odbornou pomoc lze vyhledat i v případě, pokud se oba rozhodne pro ukončení vztahu – psycholog či terapeut Vám pomůže najít co nejlepší cestu, jak se s rozchodem vyrovnat. Poradnu můžete vyhledat i sama za sebe, jednalo by se o individuální terapii, ve které si můžete lépe utřídit své pocity a získat podporu někoho, kdo bude Vaším průvodcem.


Přeji Vám hodně síly.


Napište mi svůj dotaz i vy! Třeba pomůže někomu dalšímu!


51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page