Rozhovory a podcasty se mnou

Články a knihu naleznete zde:

lb.jpg

Podcast Na tenké lince
18.3.2022

Děti alkoholiků: Osamělé duše plující životem

Alkohol – nejrozšířenější (a společností tolerovaná) droga. Co mohou udělat děti, které žijí v rodině ovládané tímto démonem? A blízcí, nebo lidé z okolí? Je alkoholismus v rodině dědičný, nebo hraje roli výchova?

favicon_165x165px.png

15. díl podcastu - Trauma v dysfunkčních rodinách

Co dítě prožívá, když jsou dlouhodobě hrubě narušovány jeho hranice? Má dítě šanci přežít až do dospělosti s co nejmenšími poškozeními? Co jsou ochranné faktory, které mu v tom pomáhají? Co se děje, když prožitá traumata dospělé děti neřeší? Jaké jsou silné stránky lidí, kteří si takto obtížným dětstvím prošli? 

Sebevědomí = arogance. Opravdu to tak je?

Jaká je vaše představa o sebevědomí? A jak ji uplatňujete na své děti? Kdy se v nás formuje a jakou má roli? Jak můžeme jako rodiče k sebevědomí dítěte přispět, jak jej podpořit, kde jsou zdravé hranice a jaká jsou rizika? A co vliv školy, který není zanedbatelný. Jak se stavět ke srovnávání a případné kritice?

Podcast Na tenké lince
18.3.2022

lb.jpg
radio.png

Z Rádio
9.3.2022

Ranní host

Psycholožka Doležalová: Suchý únor je výzva zvláště pro Čechy: 

„Suchý únor má pokaždé vést k hlubšímu zamyšlení, je to výzva a pro Čechy obzvlášť. Záleží, jestli to 28. únorem skončí, nebo si tu výzvu lidé přidají i do každodenního života. Není to o tom si na konci února říkat ‚jupí, teď už můžu pít‘.“ 

Suchý únor je výzvaZ Radio
00:00 / 15:43
favicon_165x165px.png

14. díl podcastu - Dospělé děti alkoholiků

Proč musí dospělé děti být dospělé o dost dříve než jiné děti? Co to s sebou nese do budoucna a v čem je to škodlivé? Jaké jsou společné rysy DDA? Jak vypadá cesta k úzdravě a k harmonickému životu? To a mnoho jiného se dozvíte právě v tomto dílu.

pmlogo.png

PigyMáma
13.11.2021

Maminkář -  Jak s dětmi mluvit o smrti?

Téma smrti je pro mnohé často stále tabu, a to zejména, pokud o něm máme mluvit s dětmi. Je možné je dopředu připravit na odchod někoho blízkého?

pmlogo.png

PigyMáma
12.10.2021

Maminkář - Děti a závislosti

Jakými závislostmi děti nejčastěji trpí? V jakých situacích se dostanou do kontaktu s alkoholem? Jak lze různým druhům závislosti u dětí předejít? Je těžší řešit látkovou či nelátkovou závislost? A je v případě výskytu drog na místě ihned vyhledat odbornou pomoc?

Radio_Wave-Z-RGB copy.png

Rádio Wave - Diagnóza F
22.10.2021

Diagnóza F: Jak dítě vnímá opakované léčby svého závislého rodiče? Bude v dospělosti alkoholik, nebo naopak přísný abstinent? A je terapeutovi na překážku, když je sám dospělým dítětem alkoholika? Poslechněte si Diagnózu F s psycholožkou Pavlínou Doležalovou

Diagnóza FRádio Wave
00:00 / 22:40
logo_tn_blue.png

TV Nova - Na gauči 
04.06.2021

První díl lifestylového magazínu Na gauči přinesl informace ohledně šokujícího dokumentu "Osvoboďte Britney Spears". Více o tomto snímku řekl i filmový kritik Kamil Fila a psycholožka Pavlína Doležalová. 

tina_edited.jpg

Podcast s Tinou
03.06.2021

Sekce PŘÍBĚHY Neobyčejně obyčejných lidí #8_Pavlína Doležalová:

Obecně se dětem nevěří. Alkoholik si umí nahodit perfektní fasádu.

Dospělé dětiPodcast s Tinou
00:00 / 28:30
radio.png

Z Rádio
23.4.2021

Psycholožka Doležalová: následky kyberšikany si děti mohou nést po celý život, hrozí nenávratné poškození.

KyberšikanaZ Rádio
00:00 / 05:47
TV_Nova_logo_2017.png

TV Nova - Víkend 
25.5.2021

Psycholog, mentor nebo kouč? 
O tom, že už samotná vhodná volba odborníka může hodně pomoci.

pmlogo.png

PigyMáma 
22.6.2021

Maminkář - Jak se chránit před kyberšikanou? 
Jak se projevuje kyberšikana a kde všude se s ní můžeme setkat? Jak poznáme, že se naše dítě stalo obětí kyberšikany, a jak se proti ní můžeme bránit?